Kolm tööturu trendi aastal 2023

21/03/2024

Suheldes igapäevaselt erinevate ettevõtete ja tiimidega näen kolme trendi, mis kujundavad seda, kuidas me hetkel töötame või peatselt töötame hakkame! Need kolm trendi või märksõna on midagi, mis on selge peegeldus mu enda tööelust.

Paindlikkus

Millal ma viimati kella 9ks kontorisse jõudsin?
Töötasin viis tervet päeva järjest kontoris?
Ei töötanud õhtuti või nädalavahetustel? 

Eem... 🤔

Paindlikkus on vabadus! Ja kes meist ei tahaks olla oma otsustes vaba. Üks geniaalsemaid ptraktikaid töötamise maailmas on vabadus lasta inimesel ise otsustada, millal, kus ja kuidas nad oma tööd teevad. Igaüks teab ise, kuidas produktiivuse või loomingu lainele saada. Samuti olen märganud üleminekut asünkroonsele tööle ja 4-päevasele töönädalale! See on päriselt juba täitsa olemas! 

Paindlikkus on vabadus!

Heaolu ja vaimne tervis

Paindlikkus aitab stabiliseerida ka stressitaset ning toetab heaolu. Näiteks on minu jaoks oluline täpsus, mulle üldse ei meeldi hilinemine. Aga samas mulle ei meeldi ka hommikuti kiirustada. Mitte kuidagi ei tahaks ma lihtsalt ajapuuduse tõttu ära jätta nii olulist meditatsiooni või väikest hommikujoogat, et säästa 15 minutit. Ja hommikuni on ka kõige magusam ju! Mis iganes aitab teil end tervena hoida ja hästi tunda, prioritiseerige seda! ✨

Tööampsumajandus (gig-economy) 

Seda võib nimetada äriliseks mõtlemiseks, ettevõtlikkuseks, vabakutselisuseks, põhitöökõrvaliseks projektiks jne. Lugu on selles, et kõrge inflatsiooniga (tere, kallid asjad) saate kulutusi kärpida ja säästa seni, kuni hakkab kurb. Teine variant on hakata kulude kärpimise asemel lisasissetulekuid otsima.

Iga kriis toob kaasa suure loovuselaine ja ma näen, kuidas kõik need klaas-pooltäis inimesed hakkavad kulissede tagant (või diivanitelt) välja tulema, lülitavad Netflixi välja ja panevad väikesed ärid käima. 🚀